تبلیغات
پارسیکا - داروی کم خوابی شما تجویز شد...شبی یک کتاب قبل از خواب!!!
یکی دیگه از فواید کتاب خوندن کمک به خوابیدنه.برای این که ذهن ما خواب رو تجربه کنه مدتی وقت لازمه تا تمام مغز و عضلات کم کم از فعالیت ها و تنش ها فاصله بگیرن تا بتونن وارد یک استراحت کلی بشن. برای همینه که معمولا مدتی طول می کشه تا در رختخواب خوابمون ببره.کتاب خوندن همونطور که قبلا هم اشاره شد به عضلات استراحت میده؛ چشم هاتون رو خسته می کنه و به ذهن شما آرامش میده. پس برای ذهن و جسم و روحتون حکم یک آرام بخش قوی و بی ضرر رو داره.

یک خواب آروم و راحت با یک کتاب خوب...

لازم میدونم که اینجا یادآوری کنم  تماشای تلویزیون و یا کار با رایانه و گوشی و تبلت قبل از خواب اکیداً ممنوعه!!!! نور های مصنوعی پیام هایی رو به صورت سیگنال های پیاپی به مغز می فرستن که هشیاری رو در مغز تثبیت می کنه و باعث میشه بیدار بمونیم. اگر تا حالا با لامپ روشن می خوابیدید باید بهتون هشدار بدم که خوابیدن در معرض نور مصنوعی خواب های آشفته در کوتاه مدت و کاهش قدرت حافظه و ضعف اعصاب در بلند مدت رو به دنبال داره. نور مصنوعی در مانیتور ها هم در افزایش بیخوابی نقش موثری دارند.

بهتره قبل خواب یک کتاب مناسب و آرامش بخش بخونید تا بتونید خوب بخوابید.

یه نکته توی پرانتز : به دانش آموزان و دانشجویان عزیز هم توصیه میشه دروس تحلیلی مثل ریاضی و فیزیک را در انتهای شب و قبل از خواب و دروس حفظی مثل ادبیات و زبان های خارجه را در طول روز مطالعه کنند.زیرا مغز پس از به خواب رفتن به تجزیه و تحلیل مطالب فهمیدنی تا صبح ادامه می دهد و یادگیری شما چندین برابر می شود.
طبقه بندی: دست نوشته های من، کتاب،
برچسب ها: کتاب، فواید مطالعه، نوشته های شقایق، بی خوابی،

تاریخ : چهارشنبه 21 مرداد 1394 | 10:12 ق.ظ | نویسنده : شقایق | نظرات
.: Weblog Themes By SlideTheme :.


  • املاک