تبلیغات
پارسیکا - شما هم می تونید یک سخنران حرفه ای باشید...!
فرض کنید وارد جمع دوستان و آشنایانتون شدید. همه مشغول کارهای خودشون هستند. کسی متوجه ورود شما نمی شه.شما دوست دارید حرفی بزنید و نظرها رو جلب کنید. دوست دارید همه به شما توجه کنند و شما را تحسین کنند. یا مثلا فرض کنید مشکلی پیش اومده و کسی از شما ناراضی و ناراحته. شما باید طوری با اون حرف بزنید که متقاعد بشه که تقصیر شما نبوده و ممکنه برای هر کسی پیش بیاد. یا فرض کنید فرزند شما ازتون سوالی می پرسه و شما باید طوری توضیح بدین که اون متوجه بشه. 
 

وقتی تلفن زنگ می زنه...وقتی سر کار با همکارانتون هستید...وقتی توی یک مجلس رسمی هستید یا وقتی در کنار دوستان صمیمی تون قرار می گیرین...

شما باید مهارت درست صحبت کردن رو یاد داشته باشید...

یکی از نکاتی که توی صحبت کردن مهمه بیان روان و گویاست. وقتی شما دست و پا شکسته حرف می زنید و حرف هاتون بریده بریده است جذابیتی برای مخاطبتون ایجاد نمی شه. گاهی شما دنبال یک لغت می گردید که با اون منظورتون رو برسونین ولی پیداش نمی کنین...شما جدا توی حرف زدن مشکل دارید...راه حل مشکل شما چیه؟؟؟

شما باید دایره ی لغاتتون رو افزایش بدید...

یکی از موثر ترین راه های افزایش دایره ی واژگان ، مطالعه ی کتابه. کتاب شما رو با هزاران هزار واژه ی جدید آشنا می کنه. هر لغتی که می خونین به صورت کاملا اتوماتیک در ذهنتون ثبت می شه. و شما با خوندن کتاب های بیشتر به گنجینه ی ارزشمند تری از واژه ها دست پیدا می کنید.

وقتی می خواین حرف بزنین ذهنتون با یک پردازش فوق العاده سریع، واژه هایی رو که یاد گرفتید مرور می کنه و لغت درست و مناسب رو پیدا می کنه. اینجوریه که شما یک ارتباط کلامی خوب و موثر رو تجربه می کنید. به یاد داشته باشید کسانی که مطالعه می کنند در کارشون موفق ترند.

در آخر می خوام به یک نکته اشاره کنم. یکی از دلایل عدم اعتماد به نفس و گوشه گیری و افسردگی در کودکان، عدم توانایی در برقراری ارتباط با همسالان می باشد. کودکانمان را به کتاب خواندن تشویق کنیم.

ما الگوی رفتاری فرزندمان هستیم...
طبقه بندی: دست نوشته های من، کتاب،
برچسب ها: فواید مطالعه، کتاب، مهارت سخنوری،

تاریخ : چهارشنبه 11 شهریور 1394 | 08:08 ق.ظ | نویسنده : شقایق | نظرات
.: Weblog Themes By SlideTheme :.


  • املاک